Minulla on nobara 41 jakeluna eli Fedoran 41 kaltainen.
minulla on useammat kuulokkeet. Olen tehnyt Stealth 700PC gen3:lle virtual surround sink, jossa spatial audio waves.wav tiedosto ja se toimii.
Nyt minulla on 3.5mm liitännässä uudet kuulokkeet, jolle haluaisin tehdä saman että saan virtuaalisen tilaäänen aikaiseksi. Onnistun luomaan toisen virtuaalisen Sink mutta en osaa conffata rinnalle toista.
En tajua miten se tehdään. Onnistuin yhden virtual surround sink asetuksen tekemään “tuurilla” tekoälyn kanssa. Sama ohje ei auta eikä uudet chätit tuota tulosta. Onko apuja
heti perään kuvasta huomaa että käytän 7.1 asetusta. stereo kuulokkeet toimii selvästi paremmin hifi 7.1 asetuksella, mutta jos laittaa Hifi 2.0 on ääni monta kertaa vaisumpi ja jopa rikkinäinen. aivan surkea suorastaan. Kuulokkeet on itsessään todella laadukkaat ja windowsissa toimii kuten kuuluukin. Selvästi säädettävää olisi.
ja tässä näkyy tehtynä uusi virtuaali IEM versio sink. valinta ei tee mitään eli en tajua miten se conffataan.